Süet ürünlerinin bakımı nasıl yapılır

Süet ürünlerinin bakımı nasıl yapılır

Süet ürünleri uzun süreli güneş ışığı, kuvvetli spot ışığı ve ortamı ısıtan kaynaklardan uzak tutulmalıdır. Üretim koşullarından dolayı, ürünlerde partiler arası ton farkı olabilir. Dikimde ve kullanımda bu hususa dikkat edilmelidir.

Süet ürünlerinin bakımı

Dökülen sıvı, emiciliği yüksek bir kumaş ile bastırılmadan alınır. Daha sonra temiz ve kuru bir bez ile hafifçe bastırılarak ve dairesel hareketler ile silinerek temizleme işlemi uygulanır. Tekrar kuru bir bez ile kalan nem alınır. Eğer sıvı leke bırakırsa temiz, pamuklu bir bez, beyaz sabun ile sabunlanarak yine dairesel hareketlerle temizlenir. Bez her sürtme sonrası çevrilerek lekenin tekrar kumaşa geçmemesine dikkat edilir.

Kuru Döküntüler

Kuru maddelere sıvı eklenmesi kalıcı lekeye neden olabilir. Bölge, öncelikle elektrik süpürgesi ile vakumlanır. Daha sonra kalıntı varsa, bir cetvel veya benzeri bir alet ile bölge hafifçe dövülüp yumuşak bir fırça ile kalıntılar uzaklaştırılır. Daha sonra yukarıdaki sıvılar için temizleme adımı aynı şekilde uygulanır.

Lekeler

  • Pamuklu bez ıslatılır ve beyaz sabun ile sabunlanır.
  • Lekeler, bölgeye dağılmadan hafifçe bastırılarak temizlenir
  • Lekeler, bölgeye dağılmadan hafifçe bastırılarak temizlenir
  • Silme hareketi, nazik ve dairesel şekilde yapılır. Silme esnasında lekenin dağıtılmaması için, dairesel hareketlerin dıştan içe doğru yapılması tavsiye edilir. “Ketçap mayonez vb. kıvamlı lekeler (akışkan olmayan lekeler) önce ıspatula veya kaşık yardımı ile yüzeyden temizlenir.”
  • Temizleme işlemi bitince, lekenin etrafı da aynı nem seviyesine gelinceye kadar nemli bez ile silinir. Bu sayede kumaşta lokal bir işlem yapıldığı belli olmaz. Kurutma işlemi hafif ısıya ayarlanmış fön makinesi ile geniş daireler çizilerek uzaktan yapılır
  • Bölgenin lokal olarak kesinlikle ısıtılmaması gerekir. Kurutma işlemi sonrası yumuşak bir fırça, havın düzgün dağıtılmasını ve ürüne yeni bir görünüm kazandırmasını sağlayacaktır.
  • Ürünün aşırı tozlu veya nemli ortamlarda bırakılmaması gerekmektedir. Kir ve toz parçacıklarının aşındırıcı etkisi, döşemelik kumaştaki elyafların yıpranmasına neden olabilir. Bu sebeple mobilyalarınızı belli aralıklarda elektrik süpürgesi ile temizleyiniz. Bazı sık rastlanan lekelerin kumaş rengine göre temizlenme dereceleri tabloda belirtilmiştir.

Yıkama Talimatı

  • Çamaşır makinesinde 30 ºC’de kısa programda yıkanmalıdır. Yıkama işlemi, ürün ters çevrilerek yapılmalıdır. Sıkma programı maksimum 800 devir olmalıdır. Beyazlatıcı (ağartıcı) kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Kumaş ters tarafından en fazla 80 ºC’de ütülenmelidir. Ütü işlemi kurutma amaçlı kullanılmamalıdır. Kumaşın hafif nemli olması, ütü işlemini kolaylaştıracaktır. Ütü işlemi hızlı ve homojen olmalıdır.
  • Hassas kuru temizleme yapılabilir. Alkol esaslı çözücüler kullanılmamalıdır.

Süet Ürünleri Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ürün temizliğinde, saf beyaz sabun tercih edilmelidir. Bulaşık deterjanları, arap sabunu, petrol ve alkali bazlı çözücüler ve ev deterjanı gibi temizleyiciler kullanılmamalıdır. Uzun yıllar kullanılabilmesi için kumaşınıza düzenli olarak bakım yapınız. Açık ve orta renkli kumaşların üzerine, koyu renkli bir başka ürün (battaniye vb..) örtmemeye özen gösteriniz. Örteceğiniz herhangi başka bir ürün boyası; kuruyken sürtünme yolu ile, nemliyken de akma yolu ile kumaşa geçebilir.

Kumaş; uzun süreli güneş ışığı, kuvvetli spot ışığı ve ortamı ısıtan kaynaklardan uzak tutulmalıdır. Üretim koşullarından dolayı, ürünlerde partiler arası ton farkı olabilir. Dikimde ve kullanımda bu hususa dikkat edilmelidir.

Not: Burada verdiğimiz temizlik bilgileri tavsiye niteliğindedir. Tüm kumaşlarda ve lekelerde aynı sonucu vermeyebilir. Evde temizleyemediğiniz lekeler için lütfen uzman temizlik şirketlerine başvurun.

Saray Koltuk Kimdir?

Saray Koltuk olarak müşteri memnuniyetine öncelik verip, tüm köşe koltuk takımlarımızı istediğiniz ölçüde, renkte ve modelde üretimini yapmaktayız. Özel ölçülü köşe koltuk takımı veya L Koltuk olarakta bilinen koltuk takımlarının üretimi veya fiyat teklifini almak için bizimle ileteşime geçebilirsiniz.

Saray Köşe Koltuk imalatı ile sınırsız sayıda renk ve model seçenekleri ile birlikte kaliteli ve özel ölçülü köşe koltuk takımı üretmekteyiz. Ürettiğimiz tüm köşe koltuk takımlarında müşteri memnuniyetini birinci sıraya alarak en kaliteli malzemeleri kullanıp üretim yapmamız önem verdiğimiz değerlerden birisi.

Evinize özel bir köşe koltuk yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterli olucaktır. Ekip arkadaşlarımız tarafından evinize gelip ölçü alındıktan 1 hafta sonra koltuğunuzu sizlere teslim etmekteyiz. Üstelik istanbul içerisinde ücretsiz teslimat ve ücretsiz ölçü alma imkanımızdan da faydalanabilirsiniz.

Özel Ölçü ve Tasarım Koltuklar

1 hafta içerisinde, istediğiniz renk ve modelde özel ölçülü köşe koltuk takımları yapmaktayız. Özel ölçülü köşe koltuk takımları, evinizin salonunun köşe alanında istediğiniz model renk ve deseni ile zevkinize özel tasarlanmaktadır. Özel ölçülü koltuk takımları, kalite ve şık görünümü ile evinizin en güzel köşesi olmaktadır.

Sınırsız Renk ve Kumaş Seçeneği

Sizlere sunduğumuz modellerimizden dilediğinizi seçip istediğiniz kumaş ve renkte üretimini yaptırabilirsiniz.

Konfor ve kalitesi ile uzun yıllar evinizin en güzel köşesi olup oturmaktan zevk alacağınız günün yorgunluğunu size unutturacak rahatlığını yaşamanız tamamen size ve salonunuza özel olarak zevkleriniz doğrultusunda tasarlanmaktadır. Özel ölçülü köşe koltuk takımları, istediğiniz renk desen ve modeli ile salonunuzun köşesine özel olarak tasarlanıp firmamızın uzman montaj işçiliği ile özenle hayalinizdeki köşe koltuk takımlarınızı evlerinize taşımaktadır.

Siz değerli müşterilerimiz koltuk takımları, ve özel ölçülü köşe koltuk takımlarına, sahip olmak isterseniz, sitemizde ki numaramızdan bize ulaşabilir istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

Önce Çalışan Güvenliği

Atölye ve imalathanelerimizde öncelikle çalışanlarımızın güvenliğine önem veririz. Tüm uygulamalarımız için OSGB hizmeti alarak İş Sağlığı ve Güvenliği önlemleri ve Kişisel Koruyucu Donanım ekipmanları kullanarak yapmaktayız. 

Add a Comment

Your email address will not be published.

1
Mobilya Tasarım Merkezine Hoş Geldiniz. Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?